За втори път за 10 г. в Чикаго са убити повече от 600 души за година
ЕС и Свят 01.01.2018 18:58
Полицията в американския град Чикаго съобщи, че през 2017 г. има спад на насилието в сравнение с предходната година, но за втори път за период от повече от 10 г. са убити над 600 души, информира АП.
Публикуваната от полицията статистика показва, че през 2016 г. са извършени 771 убийства, а през 2017 г. - 650 убийства. За същия период са намалели престрелките от 3 550 до 2 785. Полицията пояснява, че това се дължи на разширеното използване на технология, която позволява на полицията да установи точното местоположение на престрелката и бързо да изпрати служители на място.
Властите са оптимисти, че подобна технология ще помогне като цяло за намаляване на престъпленията през 2018 г.
Публикуваната от полицията статистика показва, че през 2016 г. са извършени 771 убийства, а през 2017 г. - 650 убийства. За същия период са намалели престрелките от 3 550 до 2 785. Полицията пояснява, че това се дължи на разширеното използване на технология, която позволява на полицията да установи точното местоположение на престрелката и бързо да изпрати служители на място.
Властите са оптимисти, че подобна технология ще помогне като цяло за намаляване на престъпленията през 2018 г.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн