Рилски спортист трудно надделя над Черно море Тича във Варна

Варна<+> 24.12.2017 08:09

Рилски спортист записа трудна и важна победа като гост на Черно море Тича в мач от 11-ия кръг от редовния сезон на мъжкото първенство, съобщава bgbasket.com.

Самоковци водиха през по-голямата част от мача, но така и не успяха да се откъснат напред и спечелиха с 80-73. Така те влязоха в тройката на класирането със 7 победи и 3 загуби до момента, а варненци делят седмото място с Ямбол с 3-7, като това е трето поредно поражение за тях. В последния за 2017 година кръг на 30-и декември Рилецо посреща Академик Бултекс 99, а Черно море гостува на Балкан.

След няколко смени на водачеството във високо резултатна първа четвърт самоковци поведоха с 30-24. Те останаха напред дълго през втория период, но точно преди почивката домакините поведоха с точка за 42-41. След доста оспорвани минути след подновяването на играта Рилецо направи серия от 9-0 и не загуби водачеството до края, въпреки че Черно море остана опасно близо до последните атаки.

По 20 точки за победителите нанизаха Йордан Бозов и Мартин Маринов (4 тройки, 5 асистенции). За отбора в игра не влезе контузеният Златин Георгиев.

За Черно море Милиян Боцка записа 17 точки и 6 борби, а по 12 отбелязаха Симеон Илиев (7 борби) и Венелин Христов.