Освободиха от такса за ясла и градина всички деца с ТЕЛК
Варна<+> 18.12.2017 16:16
Децата със заболявания и увреждания, които имат ТЕЛК, няма да плащат такса за детска градина или ясла. Това решиха съветниците на заседание на правната комисия. До момента от месечното плащане бяха освободени само родителите на деца с над 70% инвалидност.
Първоначално предложението беше такса да няма за хлапетата с ТЕЛК над 51%, което касае 167 деца. Председателят на местния парламент Тодор Балабанов обясни, че под този процент са само още 15 деца във Варна, затова съветниците приеха правилото да важи за всички с документ за увреждане.
Решението ще влезе в сила от 1 януари догодина, след като бъде прието и на заседание на Общинския съвет. /dariknews.bg
Първоначално предложението беше такса да няма за хлапетата с ТЕЛК над 51%, което касае 167 деца. Председателят на местния парламент Тодор Балабанов обясни, че под този процент са само още 15 деца във Варна, затова съветниците приеха правилото да важи за всички с документ за увреждане.
Решението ще влезе в сила от 1 януари догодина, след като бъде прието и на заседание на Общинския съвет. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:35 Партията на Васил Божков се саморазпусна
- 12:27 Ивелин Михайлов обяви края на "Исторически парк"
- 12:19 169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
- 12:11 Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас
- 12:08 Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
- 12:03 Във Варна разкриха митническа измама за над 60 хиляди евро при деклариране на китайски плоскости
- 11:55 Лидерът на СДС Румен Христов призова ГЕРБ, "ПП" и "ДБ" да издигнат общ кандидат
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж