3500 камери следят за сигурността на Европредседателството
България 15.12.2017 19:45
На финала сме на изграждането на обединена интегрирана система за видеонаблюдение в София.
Частта, която изпълнява Столична община, е монтирането на нови 244 камери по трасетата от летището, по "Цариградско шосе", около НДК, и по бул. "България" до резиденция "Бояна" във връзка с предстоящото Европредседателство.
Ще бъдат монтирани и нови 48 камери в метрото. Втората част от проекта е свързване на всички центрове, които съществуват с центровете на СДВР.
Това стана ясно от думите на столичния кмет Йорданка Фандъкова по време на представянето на интегрираната система за видеонаблюдение в София.
Тази система за видеонаблюдение остава и след Европредседателството.
Проектът е финансиран от държавата с 2 млн. лв., а 1,1 млн.лв са общински средства. За Коледа системата ще е напълно завършена.
Столичната община до момента разполага с над 3000 камери за видеонаблюдение. С новите камери общо около 3500 камери ще се грижат за сигурността на гостите и гражданите по време на председателството ни и след това.
Вътрешният министър Валентин Радев добави, че около 6 км оптични кабели са прокарани между НДК и центъра за наблюдение на Столична община.
"Наблюдението е първата стъпка към превенцията", категорично заяви Радев и добави, че това е начинът, по който се сваля престъпността.
Същото каквото е в Европа като сигурност да се види и усети и тук, иска вътрешният министър.
Радев напомни и че по време на Европредседателството ще бъдат предприети мерки, които могат да затруднят придвижването на гражданите в центъра на столицата, но за това те ще бъдат предварително уведомявани. /news.bg
Частта, която изпълнява Столична община, е монтирането на нови 244 камери по трасетата от летището, по "Цариградско шосе", около НДК, и по бул. "България" до резиденция "Бояна" във връзка с предстоящото Европредседателство.
Ще бъдат монтирани и нови 48 камери в метрото. Втората част от проекта е свързване на всички центрове, които съществуват с центровете на СДВР.
Това стана ясно от думите на столичния кмет Йорданка Фандъкова по време на представянето на интегрираната система за видеонаблюдение в София.
Тази система за видеонаблюдение остава и след Европредседателството.
Проектът е финансиран от държавата с 2 млн. лв., а 1,1 млн.лв са общински средства. За Коледа системата ще е напълно завършена.
Столичната община до момента разполага с над 3000 камери за видеонаблюдение. С новите камери общо около 3500 камери ще се грижат за сигурността на гостите и гражданите по време на председателството ни и след това.
Вътрешният министър Валентин Радев добави, че около 6 км оптични кабели са прокарани между НДК и центъра за наблюдение на Столична община.
"Наблюдението е първата стъпка към превенцията", категорично заяви Радев и добави, че това е начинът, по който се сваля престъпността.
Същото каквото е в Европа като сигурност да се види и усети и тук, иска вътрешният министър.
Радев напомни и че по време на Европредседателството ще бъдат предприети мерки, които могат да затруднят придвижването на гражданите в центъра на столицата, но за това те ще бъдат предварително уведомявани. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)