Колоездач блъсна жена пред входа на бургаска болница и избяга
България 14.12.2017 11:14
Жена е била блъсната от велосипедист пред входа на болница в Бургас. За инцидента алармира общественият посредник в морския град Тодор Стамболиев, който обърна внимание на това, че в града има опасни велоалеи, предаде БТА.
Бургазлийката е била на профилактичен преглед в здравното заведение. А въпросната велоалея минава точно пред входа на болницата. Колоездачът, блъснал жената, избягал и не й помогнал. От удара тя паднала на земята, изгубила съзнание и получила мозъчно сътресение. Останала за лечение в болницата три дни.
За да предпази и други от подобни инциденти, жената веднага сигнализирала обществения посредник на Бургас. "Зачестиха случаите с пешеходци и на велоалеите. Ако не се даде гласност и не се обърне внимание от компетентните институции, инцидентите ще се увеличават", пише до омбудсмана пострадалата жена.
Стамболиев от своя страна е изпратил писмо до отдел "Безопасност и организация на движението" към Община Бургас, както и до ръководството на Транспортна болница. Според обществения посредник трябва да бъдат взети мерки и да се ограничи движението на велосипедисти пред входа на болницата или да се подобри видимостта на въпросната велоалея, тъй като там има предмети, които пречат.
Според Стамболиев в Бургас не са малко велоалеите, където могат да се случат инциденти, включително и в Морската градина през летния сезон. Според него, при подновяване на маркировките трябва да се преосмисли местонахождението на част от тези велоалеи, спрямо платното за движение и потока от пешеходци.
Бургазлийката е била на профилактичен преглед в здравното заведение. А въпросната велоалея минава точно пред входа на болницата. Колоездачът, блъснал жената, избягал и не й помогнал. От удара тя паднала на земята, изгубила съзнание и получила мозъчно сътресение. Останала за лечение в болницата три дни.
За да предпази и други от подобни инциденти, жената веднага сигнализирала обществения посредник на Бургас. "Зачестиха случаите с пешеходци и на велоалеите. Ако не се даде гласност и не се обърне внимание от компетентните институции, инцидентите ще се увеличават", пише до омбудсмана пострадалата жена.
Стамболиев от своя страна е изпратил писмо до отдел "Безопасност и организация на движението" към Община Бургас, както и до ръководството на Транспортна болница. Според обществения посредник трябва да бъдат взети мерки и да се ограничи движението на велосипедисти пред входа на болницата или да се подобри видимостта на въпросната велоалея, тъй като там има предмети, които пречат.
Според Стамболиев в Бургас не са малко велоалеите, където могат да се случат инциденти, включително и в Морската градина през летния сезон. Според него, при подновяване на маркировките трябва да се преосмисли местонахождението на част от тези велоалеи, спрямо платното за движение и потока от пешеходци.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:45 KNDS готви рекорден дебют на борсата
- 17:41 КЗК глоби две фирми, представяли фалшиво масло под марката „Deutsche Markenbutter"
- 17:36 Дa нaпpaвиш oт ĸpacoтaтa бизнec или ĸaĸ ce влизa нa пaзap c oцeнĸa $100 милиapдa
- 17:31 Разпитват Олег Невзоров в ОДМВР-Варна, не е задържан, каза ст. комисар Цветан Пировски
- 17:27 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 17:18 Столична община не допуска 215-метровата кула на "Черни връх" въпреки съдебните хватки
- 17:18 Министър Ивкова: Трябва да задържим младите лекари с реални решения
- 17:09 Топлопроводите в "Студентски град" и "Мусагеница" са в окаяно състояние, план за модернизация няма