Лудогорец докара 7,2 млн., но няма да вземе нищо от тях, ето кой колко ще получи от 87-те клуба в БГ
Спорт 14.12.2017 10:21
Вече е ясно как ще бъдат разпределени парите, които УЕФА ще преведе на българските клубове заради участието на Лудогорец в груповата фаза на ШЛ през миналия сезон, научи Sportal.bg. Точната сума е 3 641 100 евро (около 7,2 млн. лв.), а интересното в случая е, че разградчани са единственият клуб от Първа лига, който няма да получи нито стотинка от въпросните пари.
Друга любопитна подробност е, че по лично настояване на президента на БФС Борислав Михайлов ще има пари и за тимовете от Трета лига. Те са 60 и ще си разделят 365 100 евро, което прави по 6085 евро на клуб.
13-те клуба от Първа лига през сезон 2016-2017 ще разделят 2,184 млн. евро, което прави по 168 000 евро на клуб.
Тези от Втора професионална лига през същия сезон - 14 на брой, ще разпределят 1,092 млн. евро или 78 000 евро на клуб.
Три тима няма да получат пари. Това са Лудогорец, вторият състав на Лудогорец и вторият тим на ЦСКА-София, който бе разформирован в края на миналия сезон.
Очаква се УЕФА да преведе парите на БФС преди Коледа и след това футболният съюз да ги изпрати към клубовете. Това значи, че част от тимовете в Първа и Втора лига ще успеят с тези пари да се спасят от фалит и разпадане.
Важно уточнение, е, че клубовете, които бяха вкарани по служебен път в Първа лига като ЦСКА-София, Нефтохимик и други ще вземат по 168 000 евро.
Ето как ще бъдат разпределени парите:
Първа лига:
13 клуба по 168 000 евро
Общо: 2 184 000 евро
Втора лига:
14 клуба по 78 000 евро (тук са и тимовете на Банско, Спартак (Плевен) и Левски (Карлово), които през сезон 2016-2017 са във Втора лига)
Общо: 1 092 000
Трета лига:
60 клуба по 6085 евро
Общо: 365 100 евро/sportal.bg
Друга любопитна подробност е, че по лично настояване на президента на БФС Борислав Михайлов ще има пари и за тимовете от Трета лига. Те са 60 и ще си разделят 365 100 евро, което прави по 6085 евро на клуб.
13-те клуба от Първа лига през сезон 2016-2017 ще разделят 2,184 млн. евро, което прави по 168 000 евро на клуб.
Тези от Втора професионална лига през същия сезон - 14 на брой, ще разпределят 1,092 млн. евро или 78 000 евро на клуб.
Три тима няма да получат пари. Това са Лудогорец, вторият състав на Лудогорец и вторият тим на ЦСКА-София, който бе разформирован в края на миналия сезон.
Очаква се УЕФА да преведе парите на БФС преди Коледа и след това футболният съюз да ги изпрати към клубовете. Това значи, че част от тимовете в Първа и Втора лига ще успеят с тези пари да се спасят от фалит и разпадане.
Важно уточнение, е, че клубовете, които бяха вкарани по служебен път в Първа лига като ЦСКА-София, Нефтохимик и други ще вземат по 168 000 евро.
Ето как ще бъдат разпределени парите:
Първа лига:
13 клуба по 168 000 евро
Общо: 2 184 000 евро
Втора лига:
14 клуба по 78 000 евро (тук са и тимовете на Банско, Спартак (Плевен) и Левски (Карлово), които през сезон 2016-2017 са във Втора лига)
Общо: 1 092 000
Трета лига:
60 клуба по 6085 евро
Общо: 365 100 евро/sportal.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница