Сити подчини Юнайтед на "Олд Трафорд"

Спорт 11.12.2017 08:54

Ман Сити спечели 175-о дерби с градския си съперник Юнайтед. „Гражданите“ надделяха над своя съперник на „Олд Трафорд“ с 2:1 и по този начин записаха 14-а поредна победа в първенството. Освен това тимът на Пеп Гуардиола сложи край на серията от 40 мача без загуба на Юнайтед като домакин.

Като цяло гостите бяха по-активният отбор на терена, като очаквано имаха предимство във владеенето на топката. Интересното е обаче, че и двата гола за Сити паднаха след статични положения и сериозни грешки в защитата на „червените дяволи“. Давид Силва откри резултата в 43-ата минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника. Испанският халф бе оставен абсолютно сам на метър от вратата и от чиста позиция той не сбърка за 1:0. Отговорът на домакините обаче не закъсня и Маркъс Рашфорд възстанови равенство в добавеното време на първата част. Младият английски национал се възползва от грешка на Фабиан Делф и с диагонален удар матира Едерсон за 1:1.

Второто полувреме започна отлично за гостите, които в 54-ата минута отново поведоха в резултата. Давид Силва центрира от фаул в наказателното поле, където Ромелу Лукаку опита да изчисти крайно неубедително и след рикошет топката попадна в непокрития Николас Отаменди, който не сбърка за 2:1.
До края на мача играчите на Жозе Моуриньо опитаха всичко, за да стигнат до точката, като за тази цел в игра се появиха Златан Ибрахимович и Хуан Мата. Най-добрата възможност за домакините дойде в 85-ата минута, при която Марсиал центрира остро отляво към Лукаку, който стреля мощно, но в тялото на Едерсон. При добавката на Мата, отново стражът на Сити се намеси подобаващо и спаси победата за своя тим.

С успеха Ман Сити увеличи преднината си на върха в класирането. „Гражданите“ са лидери с 46 точки, вече с 11 повече от градския си съперник, който остава на второто място с 35. /БГНЕС