"Саботажи, конспиративна дейност - това им е оцеляването над 100 години"
Избрано 28.11.2017 13:49
"Каква деградивна мисъл трябва да имаш – сега да седнем да мислим и да отидем да разровим нещо, да го направим така, че да уязвим на другия ден?!“
Така премиерът Бойко Борисов коментира на днешното правителствено заседание видеозаписи, на които се вижда човек, който умишлено вади павета от ремонтираната пътна настилка на столичния бул. "Дондуков". Коментарът на Борисов е публикуван в стенограмата на заседанието.
"Представяте ли си каква наглост е това, каква политическа атака – да отидеш, да разровиш готова улица, само за да можеш на другия ден да снимаш и да организираш протести… Саботажи, конспиративна дейност, това е същността на оцеляването им над сто години", каза Борисов пред членовете на кабинета.
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков пък посочва, че само през вчерашния ден са подадени повече от 20 фалшиви сигнала за закъсали автомобили и тирове.
"Пращаме екипи да помагат, да се отпуши движението, оказва се, че само ги разкарваме. Това не ни е създало трудности в почистването, защото, както всички виждат, беше създадена добра организация и нямаме затворени пътища… Но фалшивите сигнали, първо - че хабят ценен ресурс, отнема се време на екипите, мести се техника, която е нужна за критични участъци – демотивират се хората, които се занимават със снегопочистване", каза Нанков. /clubz.bg
Така премиерът Бойко Борисов коментира на днешното правителствено заседание видеозаписи, на които се вижда човек, който умишлено вади павета от ремонтираната пътна настилка на столичния бул. "Дондуков". Коментарът на Борисов е публикуван в стенограмата на заседанието.
"Представяте ли си каква наглост е това, каква политическа атака – да отидеш, да разровиш готова улица, само за да можеш на другия ден да снимаш и да организираш протести… Саботажи, конспиративна дейност, това е същността на оцеляването им над сто години", каза Борисов пред членовете на кабинета.
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков пък посочва, че само през вчерашния ден са подадени повече от 20 фалшиви сигнала за закъсали автомобили и тирове.
"Пращаме екипи да помагат, да се отпуши движението, оказва се, че само ги разкарваме. Това не ни е създало трудности в почистването, защото, както всички виждат, беше създадена добра организация и нямаме затворени пътища… Но фалшивите сигнали, първо - че хабят ценен ресурс, отнема се време на екипите, мести се техника, която е нужна за критични участъци – демотивират се хората, които се занимават със снегопочистване", каза Нанков. /clubz.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:09 Топлопроводите в "Студентски град" и "Мусагеница" са в окаяно състояние, план за модернизация няма
- 17:00 Арх. Деляна Панайотова оглави ДНСК
- 16:51 Задържаха болногледачка за кражба и насилие над неподвижна жена в Плевен
- 16:42 ДФ „Земеделие“ започва прием на заявления за сектор "Пчеларство"
- 16:33 Още пет търговски вериги се включват в "Кошница с грижа"
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората