Резултати от състезанията в четири спорта за „Купа 8 декември“

Варна<+> 14.11.2017 10:42

Около 70 участника от всички университети в града събра лекоатлетическият крос за „Купа 8 декември“, който се проведе в Морската градина. Жените бягаха дистанция от 1000 м, а мъжете - 2000 м. В класирането при дамите първа завърши шампионката от последните няколко издания Лора Колева от Икономическия университет, с време 3,37 мин.

Втора се класира участничката на ВВМУ „Н. Г. Вапцаров“ Елмира Бенекова, с време 3,48 мин. Бронзовият медал остана за Глория Павлова отново от Морското училище. При мъжете шампионът от миналата година Светлин Николов, студент в Техническия университет, също защити титлата си в време 6,24 мин. На второто място, с време 6,31 мин, остана представителят на ВВМУ Павел Костадинов, а на трето - състезателят на Медицински университет Стефан Михайлов, който бяга за 6,34 мин.

Приключи и турнирът по Стрийтбол 3x3, който се състоя в залата на Медицинския университет. Участие взеха 7 отбора при мъжете и два при жените, като всеки университет имаше право да участва с по два тима. Победители при мъжете станаха участниците от първия отбор на Икономическия университет, а второ и трето място са за двата отбора на Медицинския университет. В женския турнир на първо и второ място се класираха двата явили се отбора на ИУ.

В боулинг турнира победиха студентите от Медицинския университет, второто място е за студентите на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, а трето - за Висшето училище по мениджмънт.

В състезанието по тенис на маса, част от „Купа 8 декември“, участие взеха около 40 състезатели.