Дел Потро ще защитава титлата си в Стокхолм срещу Григор Димитров

Спорт 22.10.2017 11:37

Хуан Мартин дел Потро ще спори с Григор Димитров за титлата на тенис турнира в Стокхолм. Шампионът от миналата година се класира за финала в надпреварата, след като в много оспорван мач се наложи над испанеца Фернандо Вердаско с 6-7(4), 6-4, 7-6 (1) след 2 часа и 42 минути игра.

След като в първия сет двамата тенисисти си размениха по два пробива, Вердаско успя да поведе, спечелвайки тайбрека със 7-4. Във втория сет Дел Потро взе превес след ранен пробив в третия гейм и до края не изпусна водачеството за 6-4.
В решителния трети сет двамата си размениха по един пробив, като победителят трябваше да бъде излъчен след тайбрек. В него шампионът от миналата година бе безпощаден и с категоричното 6-1 си осигури място на финала, където го очаква първата ни ракета Григор Димитров. По-рано днес българинът се наложи с 2-0 сета над Фабио Фонини от Италия.

Утрешният двубой ще е под номер 8 между двамата, като най-добрият ни тенисист има две победи срещу пет за неговия съперник. Григор обаче спечели последните два мача помежду им – на Мастърса в Синсинати и на турнира в Пекин. /БГНЕС