Челси се завърна към победите след драматичен успех над Уотфорд

Спорт 21.10.2017 17:16

Отборът на Челси постигна изключително драматична победа с 4:2 при домакинството си на Уотфорд в среща от 9-ия кръг на Висшата лига. По този начин шампионите на Англия сложиха край на негативната си серия от две поредни загуби в първенството и общо три мача без победа във всички турнири.

Иначе двубоят на Стамфорд Бридж предложи много емоции и цели шест попадения. Крилото на Челси Педро откри резултата за своя тим още в 12-ата минута с феноменален шут от около 25 метра. В края на първата част обаче гостите изравниха чрез Абдулай Дукуре, който с много прецизен удар не остави шансове на стража на „сините“.

Само три минути след подновяването на играта „стършелите“ стигнаха до пълен обрат след гол на Роберто Перейра. Аржентинският полузащитник получи отлично подаване от Ричарлисон и останал очи в очи с Куртоа, не сбърка за 1:2 в полза на Уотфорд.

В 71-ата минута домакините успяха да изравнят, след като влезлият като резерва Миши Батшуай засече с глава центриране отдясно на Педро. Три минути преди края Сесар Аспиликуета върна водачеството на Челси, а в добавеното време на срещата Батшуай оформи крайното 4:2 с втория си гол в мача.
С успеха тимът на Антонио Конте се изкачи на четвъртата позиция в класирането с актив от 16 точки, докато Уотфорд е пети с 15 пункта. /БГНЕС