Гришо отива на финал в Швеция класира се за турнира в Лондон

Спорт 21.10.2017 16:12

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели полуфинала срещу италианеца Фабио Фонини на турнира в Стокхолм. Водачът в схемата Димитров имаше 3 победи от 5 мача срещу поставения под номер 6 италианец, който вчера изигра тежък трисетов мач с американеца Джак Сок. Първата ни ракета победи с 2:0 сета - 6-3, 7-6(2). Мачът продължи 1 час и 28 минути.

Хасковлията имаше превъзходство през по-голямата част от времето, но допусна срив в средата на втория сет, когато загуби 4 последователни гейма. W krajna smetka obae uspq da speeli maa i otiwa na final.

В другия полуфинал миналогодишният шампион Хуан Мартин Дел Потро, поставен под №4, се изправя срещу испанския ветеран Фернандо Вердаско. Гришо чака следващия си съперник, с когото ще се състезава за титлата в Швеция. Гришо почти сигурно ще стане номер 7 в световната ранглиста, като по този начин ще измести бившия шампион Новак Джокович. Това, което беше очевидно в последните седмици стана факт. Григор Димитров се класира за финалите на АТП в Лондон, където ще играят най-силните тенисисти през 2017-а година. /faktor.bg