Лудогорец помете Дунав насред Русе с 5:0! (ВИДЕО)

Спорт 21.08.2017 03:18

Лудогорец нанесе тежка загуба на Дунав насред неговия стадион в Русе, печелейки с категоричното 4:0 при дебюта на Димитър Димитров-Херо с "орлите" в Първа лига. Срещата предложи интрига до средата на първото полувреме, след което крайният победител от двубоя вече бе ясен.

Първите 15 минути бяха доста интересни, тъй като имаше положения и пред двете врати, а тези пред вратата на Лудогорец дори бяха по-опасни.

В 3-ата минута Бранимир Костадинов получи топката зад защитата на Лудогорец, но Броун излезе и успя да скъси ъгъла, спасявайки удара на нападателя на "драконите". Минути по-късно Васил Шопов изстреля мощно топката към вратата на Броун, но аржентинският вратар отново внимаваше и изби кълбото.

От този момент нататък Лудогорец се превърна в господар на терена. Макар че бе в експериментален състав, отборът на Херо овладя напълно ситуацията в мача, за което спомогнаха най-вече изключително острите атаки през двата фланга и слабата игра в защита на русенци.

Първото попадение дойде след извеждащ пас на Марселиньо, който Попадийн не успя да блокира, топката стигна до Мисиджан, а холандецът бе безмилостен от наказателното поле - 1:0 за Лудогорец!
Десетина минути по-късно разградчани до голяма степен предрешиха развоя на срещата! Отлична атака по десния фланг завърши с центриране на Джоди Лукоки към Марселиньо, който с глава прати топката в мрежата за 2:0

Това обаче не бе всичко, тъй като "орлите" стигнаха до трети гол!

При поредна атака отдясно Сисиньо центрира по земя, а Попадийн си вкара автогол - 3:0 на почивката!

През втората част темпото на игра видимо спадна, но въпреки това двата отбора си размениха по една ситуация. Марселиньо и Карагерен обаче не успяха да нацелят вратите от отлични позиции за гол.

В средата на второ полувреме се стигна до меле между двата отбора, след като Мисиджан удари без топка Васил Шопов. Съдията на мача обаче не посмя да изгони холандеца, който заслужаваше безспорно червен картон.

Заключителните минути бяха отново за Лудогорец!

Разградчани стигнаха до два гола, правейки резултата 5:0 след попадения на резервата Жуниор Кишада и направилия много силен мач Джоди Лукоки!

Така Лудогорец записа втора поредна победа под ръководството на Димитър Димитров, при голова разлика 7:0. Разградчани пък продължават да нямат загуба от началото на първенството. Отборът е с 13 точки след 5 изиграни срещи в Първа лига.