Лудогорец се справи с литовци в дебюта на Херо

Спорт 18.08.2017 08:20

Лудогорец направи сериозна крачка към класиране за груповата фаза на турнира Лига Европа. В първия мач от плейофите шампионите на България победиха у дома литовския Судува с 2:0, като двубоят бе официален дебют за новия старши треньор на „орлите“ Димитър Димитров-Херо. Преди началото на срещата пък бе официално открит новия сектор В на стадион „Лудогорец Арена“.

Иначе след нулево равенство на почивката, Козмин Моци откри резултата в 61-ата минута, засичайки с глава центриране отдясно на Сисиньо. В 76-ата минута домакините подпечатаха по-добрата си игра с втори гол, който бе дело на Върджил Мисиджан. Като цяло разградчани доминираха през всичките 90 минути, като единствено добре организираната защита на съперника не им позволи да стигнат до по-изразителен успех.