Димитров с първа победа над Дел Потро за 1/4-финал в Синсинати

Спорт 17.08.2017 20:08

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, след като победи аржентинеца Хуан Мартин дел Потро с 6-3, 7-5 в мач от 3-ия кръг на надпреварата.

Българският тенисист имаше 5 загуби в 5 мача срещу този съперник до момента, но днес показа класа и характер в най-важните точки, за да стигне до чист успех. В първата част Гришо дръпна с ранен пробив, след като сравнително убедително взимаше своите подавания, като отрази единствената точка за пробив, която се откри пред Дел Потро.

Вторият сет започна огледално, като аржентинецът постигна пробив в началото и поведе с 3:0, но Димитров не се предаде и успя да върне пробив и да изравни за 4-4. При 4-5 хасковлията отрази три сетпойнта на собствен сервис, а в следващия гейм постигна нов пробив, като в този момент Дел Потро имаше и физически проблеми.

В крайна сметка Димитров затвори мача с 6-3, 7-5 след час и 39 минути игра и се класира за ?-финалите в Синсинати, след като преди година стигна до полуфинал. В следващия кръг българинът ще се изправи срещу японеца Юичи Сугита или руснака Карен Хачанов. /БГНЕС