Отличен старт за Григор Димитров в Синсинати

Спорт 17.08.2017 10:46

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Синсинати с награден фонд 4 973 120 долара. В мач от втори кръг, продължил час и 30 минути, най-добрият ни тенисист се наложи със 7-6 (5), 6-4 над опитния испанец Фелисиано Лопес.

След много оспорван първи сет, преминал без пробиви, Григор демонстрира страхотно хладнокръвие в тайбрека и заслужено поведе след 7-5 в своя полза. Спечеленият първи сет вдъхна допълнителна увереност на 11-ия в света Димитров, който стартира отлично втората част. Българинът успя да реализира пробив в третия гейм и то спечелвайки подаването на Лопес на нула.

Впоследствие Гришо затвърди безпроблемно аванса си и поведе с 3-1. Хасковлията удържа преднината си в и в шестия гейм, когато трябваше да отразява две точки за пробив и в крайна сметка заслужено се поздрави с успеха след 6-4 в своя полза.

Това бе трета победа за българина над този съперник от общо пет срещи помежду им. За последно двамата играха един срещу друг в края на месец юни – на полуфиналите на Куинс Клъб, където 35-годишният испанец спечели с 2-1 сета. Интересното е, че миналата година двамата отново се срещнаха в Синсинати, като победата бе за Григор, който впоследствие достигна до полуфиналите в турнира.

В следващата фаза съперник на първата ни ракета ще бъде Хуан Мартин дел Потро.