Мирела Демирева се класира на финал на Световното

Спорт 11.08.2017 09:01

Сребърната олимпийска медалистка Мирела Демирева стана първата българска атлетка, която се класира на финал на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Лондон. Тя успя да скочи 1.92 м в скока на височина и така се нареди сред най-добрите 12 скачачки, които ще се борят за разпределение на медалите в тази дисциплина, предава Sportal.

Мирела направи успешни опити на 1.80, 1.85 и 1.90 сантимерта, а след това скочи 1.92 от втория опит.

Това е и най-доброто постижение на Демирева за настоящия сезон, след като до момента тя имаше скочени едва 1.90 м на турнира "Самарско знаме".

Световната шампионка от преди две години Мария Ласицкене, която в Лондон участва под неутрален флаг, се класира за финала без проблеми, след като се справи с 1.92 м от първи опит. Същото сториха Юлия Левченко (Украйна) и Камила Личвинко (Полша).

Останалите финалистки са американките Иника Макферсън и Вашти Кънингам, представителките на домакините Катарина Джонсън-Томпсън и Морган Лейк, европейската шампионка в зала от тази зима Айрине Палшите (Литва), чехкинята Михаела Хруба, олимпийската и европейска шампионка Рут Бейтия (Испания) и германката Мари-Лоурънс Юнгфлайш.

Всички състезателки преодоляха 1.92 м и след като останаха само 12 в сектора, не се наложи летвата да се вдига на квалификационната норма от 1.94 м.

Финалът е в събота в 21:05 час абългарско време.