Резултати по мини футбол и шахмат от „Ученическа Купа Варна“

Варна<+> 22.05.2017 11:27

В неделния ден /21.05.17г./ на стадион „Технически университет“ Варна се проведоха финалните срещи за възрастова група 5-7 клас по мини футбол от Ученическа Купа Варна 2017г. По наредбата състава на ученическите отбори се състоят от 5 полеви играчи и вратар.

За финалната тройка при момчетата 5-7 клас се класираха отборите на СУ „Найден Геров“, СУ „Св. Климент Охридски“ и децата на ОУ „Васил Априлов“.

От 09.30 часа започнаха двубоите между отборите а в 11.00 ч. бяха наградени победителите.

До някъде изненадващо, но с много добра игра шампион в тази възраст по мини футбол станаха учениците на ОУ „Св. Климент Охридски“, които с две победи от два мача във финала, заслужено спечелиха златните медали.

Втори и среброто остана за ОУ „Васил Априлов“, а почетното трето място остана за фаворита от СУ „Найден Геров“.

В неделя завърши и шахматния турнир от купата за възрастови групи 5-7 и 8-10 клас. Шахматните партии се изиграха в Юнашки салон. Турнирът беше отборен, а състава от 4 ученици. При големите 8-10 клас за участие се явиха 4 отбора, а класирането е следното:

3. СУ „Любен Каравелов“

Всички призьори получиха купи, медали, грамоти, футболна топка, шахматни дъски за игра осигурени от Дирекция „Спорт“ и специални тефтери и слънчеви шапки от „Нестле“ България.