Барса и Реал с разгромни победи в Примера

Спорт 27.04.2017 10:28

Конкурентите за титлата в испанската Примера дивисион Барселона и Реал Мадрид постигнаха разгромни победи в своите мачове от междинния 34-и кръг. На своя „Ноу Камп” каталунците разбиха със 7-1 гостуващия Осасуна, записвайки третата си поредна победа в шампионата.
След успеха в миналия кръг над Реал Мадрид, старши треньорът на Барса Луис Енрике даде шанс на някои от играчите, които по-рядко получават шанс за изява. Сред титулярите попаднаха Арда Туран, Пако Алкасер, Денис Суарес, Лука Дин, както и отнасящият много критики в последно време Андре Гомеш. Именно последният изигра много силен мач, реализирайки две попадения съответно в 30-ата и 57-ата минути. С по два гола за успеха се отличиха още суперзвездата на тима Лионел Меси (12’, 61’) и Пако Алкасер (64’, 86’).
Сред голмайсторите попадна и Хавиер Масчерано, който реализира първия си гол с екипа на Барселона в 67-ата минута от дузпа. Почетното попадение за гостите реализира Роберто Торес в 48-ата минута.

В другия двубой чакан с огромен интерес Реал Мадрид също постигна разгром при гостуването си на Депортиво Ла Коруня, побеждавайки с 6-2. Зинедин Зидан също бе дал почивка на голяма част от своите титуляри, но въпреки това Кралския клуб не изпита особени трудности на „Риасор”. Алваро Мората откри за гостите още в 1-ата минута, а в 14-ата Хамес покачи на 2:0. В 35-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Флорин Андоне, но минута преди края на първата част Лукас Васкес направи резултата 3:1 в полза на Реал.

След почивката „белите” решиха всичко в своя полза след попадения на Хамес Родригес (66’), Иско (77’) и Каземиро (87’), а за Депортиво се разписа Хоселу в 84-ата минута.
В класирането Барселона остава на първо място със 78 точки и предимство в преките сблъсъци с Реал. Кралския клуб остава втори със същия актив, но и мач по-малко. /БГНЕС