Борусия Дортмунд е на финал за Купата след зрелищен обрат над Байерн

Спорт 27.04.2017 10:15

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за финала на турнира за Купата на Германия. На полуфиналите „жълто-черните” победиха с 3:2 в истинско зрелище миналогодишния първенец Байерн Мюнхен и то на неговия „Алианц Арена”.
Двата тима напълно оправдаваха очакванията за страхотно дерби, оставяйки без дъх феновете по трибуните. Марко Ройс даде преднина на гостите в 19-ата, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на баварците. Това обаче не притесни домакините, които още до края на първата част бяха осъществили пълен обрат. Първо в 28-ата минута Хави Мартинес възстанови равенството засичайки с глава центриране от корнер. В 41-ата минута бившият играч на Борусия Матс Хумелс изведе Байерн напред с техничен удар от 12 метра.
В 62-ата минута играчите на Карло Анчелоти можеха да решат всичко с трети гол, но Ариен Робен нацели гредата. Вместо това в 69-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара за 2:2 след страхотна асистенция на Осман Дембеле. В 74-ата минута именно младата звезда на „жълто-черните” донесе и победата на своя тим. Дембеле получи подаване в наказателното поле от Ройс, залъга бранител на Байерн и с много техничен удар изпрати топката неспасяемо в мрежата за крайното 3:2 в полза на Борусия.
Така тимът на Томас Тухел се класира за финала на 27 май в Берлин, където ще срещне състава на Айнтрахт (Франкфурт). /БГНЕС