Евертън отвя Ман Сити с 4:0

Спорт 15.01.2017 19:36

Евертън записа разгромна победа над борещия се за титлата Манчестър Сити с 4:0. Двубоят от 21-и кръг на Премиършип се игра на стадион "Гудисън Парк" пред 40 000 зрители.
Ромело Лукако откри резултата в 34-ата минута, Кевин Миралас бе точен в началото на второто полувреме, а 18-годишният Том Дейвис направи резултата класически в 79-ата минута. Крайното 4:0 в допълнителното време оформи Адемола Лукман, който се разписа секунди след влизането си в игра. Манчестър Сити остава на пета позиция с 10 точки по-малко от лидера Челси, а Евертън е на седма позиция в подреждането. За мениджъра на "гражданите" Пеп Гуардиола това е най-тежкото поражение в кариерата му в национално първенство. Гуардиола имаше такива загуби с Байерн и Ман Сити, но в Шампионската лига. /БГНЕС