Челси срази Манчестър Сити и даде заявка за титлата в Англия

Спорт 03.12.2016 17:40

Лидерът в Премиър лийг Челси срази директния си конкурент за първото място Манчестър Сити като гост с 3:1 и се утвърди на върха с четири точки аванс пред "гражданите".

Лондончани стигнаха до ценния успех след обрат през второто полувреме, тъй като на полувремето губеха, след като Гари Кейхил си отбеляза автогол.

След почивката първо Диего Коща изравни, а след това великолепни контраатаки завършиха с попадение на влезлия като резерва Вилиан и Еден Азар в самия край.

Челси записа осма поредна победа в шампионата и се откъсна на върха на класирането и вече има преднина от четири точки пред Манчестър Сити и Ливърпул, който играе утре с Борнемут.

Двубоят на "Етихад" започна с минута мълчание в памет на футболистите на бразилския Чапекоензе, които загинаха в самолетна катастрофа в Колумбия.

След няколко добри положения пред двете врати, резултатът беше открит две минути преди почивката, когато Хесус Навас центрира в наказателното поле, а Гари Кейхил в опита си да изчисти прати топката в мрежата зад Куртоа.

Голът даде крила на домакините и те натиснаха здраво през втората част, но станаха жертва на острите контраатаки на гостите. Повратният момент беше гредата, която нападателят на Сити Де Бройне удари. В 60-ата минута Фабрегас намери Диего Коща, който си спря топката, обърна се и я заби в мрежата.

В 70-ата минута Диего Коща изведе Вилиан и бразилецът с диагонален удар направи обрата пълен. Всичко свърши в 90-ата минута, когато Маркос Алонсо изведе Азар, който напредна и преодоля Браво, с което сложи край на интригата.

Връх на безсилието на Сити стана грубото влизане на Серхио Агуеро в краката на защитника на Челси Давид Луис в края, за което аржентинецът получи червен картон./offnews.bg