Меси донесе победа за Барселона в трилър на "Местая"

Спорт 23.10.2016 08:34

Шампионът на Испания Барселона постигна изключително драматична победа като гост в дербито с Валенсия. Каталунците надделяха инфарктно с 3:2 на „Местая”, като успехът бе изкован буквално секунди преди края след точно изпълнение на дузпа от Лионел Меси.
Именно аржентинецът бе дал преднина на гостите още в 22-ата минута след асистенция на Иван Ракитич. В рамките на само четири минути след почивката, между 52-ата и 56-ата, „прилепите” стигнаха до пълен обрат с попадения на играещия под наем от Барса Мунир Ел Хадади и Родриго. В 62-ата минута топ голмайсторът на Европа за миналия сезон Луис Суарес възстанови равенството, разписвайки се с мощен удар от няколко метра.
До края на срещата и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победа, но късметът се усмихна на шампионите. В добавеното време на двубоя Луис Суарес бе повален от Аймен Абденур в наказателното поле на Валенсия и правилно главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана голямата звезда на Барса Лионел Меси, който не сбърка и така подпечата ценния успех за своя тим.
Със спечелените три точки Барселона се изкачи временно на лидерската позиция в класирането с актив от 19 пункта, с 1 повече от двата гранда от Мадрид - Атлетико и Реал. Валенсия остава на 15-та позиция с 9 точки. /БГНЕС