Дел Потро спря Григор към финала в Стокхолм

Спорт 22.10.2016 16:13

За четвърти пореден път Хуан Мартин Дел Петро се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров. 198-сантиметровият аржентинец победи българина с 6:4, 7:5 в полуфиналите на турнира по тенис в Стокхолм. Бившият номер 4 в световната ранглиста ще играе с победителя от двойката Александър Зверев - Джак Сок.

Днешният мач започна лошо за Григор, който бе пробит още в първия гейм. При 2:3 обаче първата ни ракета успя да спечели сервис гейма на съперника и изравни. 28-годишният Дел Потро обаче реализира нов пробив още в следващия гейм и впоследствие не срещна проблеми да затвори сета.

Втората част бе по-добра за българина, който имаше аванс от 3:2, но след това допусна пробив за 3:4. Димитров не се предаде и бързо си върна аванса. При 5:5 и свой сервис обаче българинът направи две двойни грешки и така осигури на съперника си страхотна възможност да спечели мача. Аржентинецът бе стабилен в сервис гейма си и се класира за утрешния финал.