Барселона не пожали Гуардиола и Ман Сити, Меси с хеттрик

Спорт 20.10.2016 09:44

Испанският шампион Барселона нанесе тежка загуба на бившия си треньор Пеп Гуардиола и неговия Манчестър Сити в мач от група С на Шампионската лига. На своя Ноу Камп каталунците победиха с категоричното 4:0 след хеттрик на голямата си звезда Лионел Меси(17’, 61’ и 69’) и едно попадение на Неймар (89’). Бразилецът пропусна и дузпа в 82-ата минута, а двата тима завършиха срещата с по 10 души, след като Клаудио Браво от гостите и резервата на домакините Жереми Матийо бяха изгонени с червени картони.

В другия мач от тази група Борусия Мьонхенгладбах победи като гост с 2:0 шотландския Селтик. Точни за победа на „Паркхед” бяха Ларс Щиндъл и Андре Хан, разписали се съответно в 57-ата и 77-ата минути.
Така в класирането Барселона затвърди лидерската си позиция с пълен актив от 9 точки и голова разлика 13:1. Втори остават „гражданите” с 4 пункта, а Борусия е трети с 3 точки. Селтик остава на последната позиция с 1 спечелена точка.