Канада без много усилия спечели първия мач срещу Европа

Спорт 28.09.2016 10:27

Домакините от Канада победиха отбора на Европа с 3:1 в първия мач от финала на турнира за Световната купа по хокей в Торонто.
"Кленовите листа" поведоха още в третата минута, когато точен бе Брад Марчанд, а в 14-ата минута Стивън Стамкос удвои преднината на отбора. През втората част Томаш Татар върна един гол, а в 50-ата минута Патрис Бержерон фиксира крайното 3:1.
Така Канада, без да се налага да играе на 100% от възможностите си, поведе в серията и се нуждае от още един успех, за да триумфира с титлата. Отборът на Европа е приятната изненада на този турнир, докато канадците разгромиха всичко по пътя си в групите (три победи с голова разлика 14:3), а в полуфиналите с лекота се справиха с Русия. Канада изглежда толкова мощна на този турнир, че местните журналисти в последните дни обсъждат въпроса дали това не е най-доброто поколение в историята на местния хокей. Вторият мач от финалната серия срещу Европа ще се играе в нощта на четвъртък срещу петък. /БГНЕС