Драма в Разград, всичко ще се реши в Белград /Снимки/

Спорт 27.07.2016 06:33

Отборът на Лудогорец не успя да извоюва добър турнирен резултат срещу Цървена звезда в първи мач от третия предварителен кръг от Шампионската лига. Двата тима изиграха инфарктен мач и завършиха 2:2 пред погледите на Кирил Домусчиев и министър на младежта и спорта Красен Кралев.

Реваншът е след седмица в Белград, където българският шампион ще има още един шанс да докаже, че е по-добрият тим и заслужава да продължи напред в най-комерсиалния турнир. Точни за „орлите“ бяха Джонатан Кафу (43) и Клаудио Кешеру (76). За гостите от Сърбия се разписаха Катай (48) и Канга (68).

През първото полувреме българският шампион бе по-добрият тим. „Орлите“ не създадоха кой знае колко чисти положения, но сътвориха няколко смислени атаки. Ако възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха по търпеливи и прецизни в завършващия пас, Лудогорец спокойно можеше да си осигури комфортна преднина.

Направи впечатление, че основни футболисти като Марселиньо и Светослав Дяков, освен че допускаха доста непредизвикани грешки, отпаднаха физически. Нищо чудно това да се дължи на нарушената подготовка.

Първото опасно положение бе пред вратата на гостите. Лукаш Саша изведе на добра позиция Марселиньо, който стреля с глава, но топката излезе в аут. Малко по-късно Марселиньо загуби топката и създаде напрежение пред Владислав Стоянов, но Козмин Моци се намеси убедително и предотврати опасността.

В 17-ата минута Марселиньо бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи изстрел с глава над напречната греда.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Кафу отбеляза след солова акция. Нападателят пое пред наказателното поле, размина няколко човека и вратаря, и на празна врата опъна мрежата.

В 48-ата минута Катай изравни. Футболистът на Звезда бе оставен сам отдясно на атаката, излъга Моци и Светослав Дяков, и с прецизен удар по земя не остави шанс на стража Стоянов.

Десет минути по-късно „орлите“ като по чудо оцеляха, тъй като Моуче не успя да засече центриране на сантиметри от голлинията.

Последва атака и опасен изстрел на Лукаш Саша, но за късмет на гостите кълбото профуча покрай гредата.

В 62-ата минута Вандерсон пробва късмата си, но Фортуна отново бе на страната на Звезда.

В 68-ата минута Канга смълча публиката на „Лудогорец арена“. Играчът прехвърли майсторски Стоянов за 1:2.

Лудогорец реагира като попарен и успя да изравни. В 76-ата минута Моци изведе на добра позиция Клаудио Кешеру и голмайсторът на „орлите“ изравни с точен удар – 2:2.

В минутите до края на срещата възпитаниците на Дерменджиев се опитаха да вкарат трети гол, но усилията им не дадоха желания резултат. /sportal.bg

ЛУДОГОРЕЦ – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2