Франция и Швейцария продължават на 1/8-финалите, Албания чака чудо след исторически успех

Спорт 20.06.2016 10:02

Отборите на Франция и Швейцария завършиха наравно 0:0 в последния си мач от група А на Евро 2016. На “Стад Пиер Моро” в Лил двата тима не успяха да си отбележат гол през всичките 90 минути, но въпреки това продължават напред в турнира.
Още преди този мач домакините от Франция си бяха осигурили място на осминафиналите, като след днешното равенство те си гарантираха и първото място в своята група с актив от 7 точки. Втори останаха швейцарците с 5 пункта, а техен съперник в следващата фаза ще бъде завършилият на второ място тим от група C.

В другия мач от група А, съставът на Албания записа историческа първа победа на европейски финали. На „Стад дьо Люмиер” в Лион, футболистите на Джовани ди Биази се наложиха с 1:0 над Румъния. Единственото попадение в срещата реализира Армандо Садику в 43-ата минута.
С успеха „орлите” заеха третото място в крайното класиране с актив от 3 точки и голова разлика „-2” гола. Така дебютантът на Евро 2016 запази, макар и минимални шансове за класиране в следващата фаза като един от най-добрите „трети” отбора.

Румъния пък напуска надпреварата след две загуби и едно равенство и последно място в групата с 1 спечелена точка. /БГНЕС