Лион спечели женската шампионска лига

Спорт 27.05.2016 12:05

Отборът на Лион е новият победител в Шампионската лига по футбол за жени. Тази вечер френският тим надви с дузпи Волфсбург в битката за трофея на стадион "Чита де Трикольоре" в Реджо Емилия, Италия. Това бе повторение на финала от 2013 година, когато шансът бе на страната на "вълците".

Ада Хегерберг откри резултата в полза на Лион още в 12-ата минута. Само две минути преди послединя съдийски сигнал обаче Волфсбург се добра до изравняване с попадение на Александра Поп.

Така "вълците" докараха нещата до продължения, в които не паднаха повече голове и в крайна сметка се стигна и до дузпи. При 11-метровите удари обаче футболистките на Лион показаха по-здрави нерви и с 4:3 точни изстрела триумфираха с купата.

Това е трети трофей за Лион в историята на турнира, докато Волфсбург има два. Най-титулованият отбор е ФФС Франкфурт с 4 спечелени купи до момента. /sportal.bg