Славия стана шампион при 19-годишните

Спорт 26.05.2016 13:57

Славия стана шампион в Елитната юношеска група на България до 19 години. В среща от предпоследния 33-ти кръг на шампионата "белите" победиха с разгромното 6:0 у дома срещу Локомотив (Горна Оряховица).

Тодор Динов даде аванс на славистите в 12-ата минута, а 13 минути след това Йордан Попов удвои преднината за отбора, воден от треньора Ивайло Семерджиев. Александър Златков направи 3:0 пет минути след почивката, докато Цветомир Вачев се разписа четвърт час преди края на мача. В 86-ата минута отново Попов вкара за 5:0 за радост на славистката агитка, дошла да подкрепи тима в срещата на помощния терен на стадион "Славия".
Славия победи Локо (ГО) с 6:0 и са шампиони в елитната юношеска група до 19

Минута преди края на редовното време "белите" получиха правото да бият дузпа. Вратарят Антонис Стергиакис я изпълни, но стражът на гостите изби първия удар, а при добавката нямаше какво да направи и Стергиакис оформи крайното 6:0.

Награждаването на младите шампиони ще се състои по време на почивката на решителния за първия състав на "белите" мач срещу Монтана в последния кръг на първенството в "А" група. Двубоят е на 28 май от 17.00 часа.
Славия победи Локо (ГО) с 6:0 и са шампиони в елитната юношеска група до 19+56

"Титлата означава много за отбора. Това е най-високо стъпало при юношите, защото в първенството срещнахме всичките топотбори в България, а не само от областта. Постижението ни е сериозно, а част от футболистите в състава са родени през 1999 година и трябваше да играят в Елитната група до 17 години, а не при нас. Дългогодишният труд на момчетата даде резултат", заяви Ивайло Семерджиев.

Кръг преди края на сезона Славия има актив от 71 точки и е недостижим на първото място в класирането. В последния си мач от шампионата "белите" играят като гости срещу Литекс на 30 май от 18.00 часа. /sportal.bg