Григор Димитров срещу Диего Шварцман в спор за титлата от Истанбул

Спорт 01.05.2016 18:44

Първата ни ракета в мъжкия тенис се изправя срещу Диего Шварцман от Аржентина във финалния мач на турнира на клей в Истанбул от категорията ATP 250.

Мачът започна малко след 17 ч.

Той е първият между 29-ия в света българин и 87-ия в ранглистата негов опонент.

Двубоят се излъчва пряко по БНТ HD.

За 23-годишния Шварцман това е първи финал на сингъл в турнир на ATP. 24-годишният Димитров играе за спечелването на пета ATP титла в кариерата си. Той стигна дотук след победи над Иво Карлович с два тайбрека и над Иржи Весели.

Миналата година турнирът беше спечелен от Роджър Федерер, а Димитров отпадна на полуфиналите.

Първи сет

Много грешки, пробив след пробив, нито един ас за Григор, две скъсани ракети от българина и трудна победа за него след час и 10 минути игра, приключила с тайбрек. Такъв беше първият сет от финалния мач.

Григор взе първия си сервис гейм трудно, след което проби подаването на аржентинеца за 2:1. Последваха два разменени сервис гейма и резултат 3:2. Оттам нататък всеки губеше подаването си до изравняването на резултата на 6:6 и достигането до тайбрек - третият за Григор в този турнир. В него швейцарецът успя да вземе 5 точки, преди българинът да затвори сета.

Втори сет

Макар и трудно, Григор не допусна пробив в началото на втория сет и спечели подаването си, след което затвърди преднината с два спечелени гейма - 3:0.