Байерн (Мюнхен) на полуфинал за Купата в Германия

Спорт 11.02.2016 11:28

Байерн (Мюнхен) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия след класически успех с 3:0 като гост над Бохум. Останалите три полуфиналисти са Вердер Бремен, Борусия Дортмунд и Херта.

Още в 29-ата минута домакините извършиха принудителна смяна. В 38-ата минута Левандовски откри резултата за баварците. В 43-ата минута влезлият като смяна Ян Шимунек получи директен червен картон след 14 минути на терена. Той събори в наказателното поле Ариен Робен, за което съдията даде и дузпа за Байерн. Вратарят обаче спаси удара на Томас Мюлер от бялата точка.

В 61-ата минута Робен получи в наказателното поле и върна за Тиаго Алкантара, който от движение бе точен за 0:2. В последната минута Артуро Видал отне топката в половината на домакините, Робен овладя и подаде на Левандовски, който заби трети гол за крайното 3:0 в полза на Байерн (Мюнхен)./БЛИЦ СПОРТ