Мъри и "Астана" спряха и "Бенфика" в ШЛ

Спорт 25.11.2015 20:02

"Астана" завърши 2:2 с "Бенфика" в мача от Група C на Шампионската лига. Така селекцията на Станимир Стоилов записа трето домакинско равенство в груповата фаза на най-силния клубен турнир в Европа и ще приключи тазгодишното си участие без загуба пред своята публика.

Пред това "Атлетико" Мадрид и "Галатасарай" си тръгнаха само с точка от Казахстан.

Днес възпитаниците на Мъри могат да съжаляват, че не взеха първа победа в ШЛ, тъй като срещу лидера в потока водеха с 2:0 до средата на първата част, португалците успяха да върнат един гол малко преди почивката, и да изравнят в чак в средата на второто полувреме.

Патрик Твумаси откри за "Астана" в 12-ата минута, а Марин Аничич в в 31-ата удвои. Хименес върна едно попадение за "Бенфика" в 40-ата. В 72-ата минута Жонас оформи крайното 2:2.

В класирането "Бенфика" е лидер с 10 точки, а "Астана" е на 4-ото място с 3 точки. "Атлетико" Мадрид и "Галатасарай" излизат един срещу друг тази вечер, като испанците са 2-и със 7, а турците са с 4.

В последните мачове от потока "Бенфика" приема "Атлетико" Мадрид, а "Галатасарай" е домакин на "Астана".