Меси с два гола за разгромна победа на Барса в ШЛ

Спорт 25.11.2015 09:27

Лионел Меси отбеляза два гола за победата на Барселона над Рома с 6:1 в Шампионската лига. С две попадения в двубоя на "Ноу Камп" се отличи и Луис Суарес.
Уругваецът откри резултата в 15-ата минута, а върналият се след травма Меси покачи на 2:0 в 18-ата. Минута преди почивката Суарес направи резултата класически. През второто полувреме за домакините се разписаха Жерард Пике (56`), отново Меси (59`) и Адриано (77`). Почетният гол за гостите отбеляза Един Джеко в първата минута от допълнителното време. Неймар пропусна дузпа в 77-ата минута, а в 82-ата и Джеко не успя да реализира 11-метров наказателен удар.

Меси вече има 79 гола в Шампионската лига и е на три попадения от рекордьора по този показател Кристиано Роналдо. Барса пък има 1029 гола в европейските турнири и е на първо място от всички клубове. Най-близкият преследвач Реал Мадрид има три гола по-малко, а тройката допълва Байерн Мюнхен с 848.
Марк-Андре тер Щеген е първият вратар в историята на Барселона, отразил две дузпи в Шампионската лига. Освен това каталунците са първия отбор от Испания, разгромил италиански тим в евротурнирите с разлика пет гола. Барселона с 13 точки си осигури предсрочно първото място в група Е. Рома и Байер Леверкузен имат по 5 т., последен е БАТЕ Борисов с 4. /БГНЕС