„Моряците” пак потопени у дома, феновете скочиха на Спасов

Спорт 23.11.2015 08:55

Нова домакинска загуба инкасира „Черно море” в А Група. Този път възпитаниците на Никола Спасов бяха наказани от „Ботев” Пд. Домакините отстъпиха с с 1-2. Балтанов откри от дузпа в 43-ата минута за нарушение в наказателното поле на Мамуту Кулибали срещу Грегъри Нелсън. В 60-ата Мат Курьор реализира изравнително попадение за Черно море, а в 73-ата резервата Нико Варела оформи крайното 1-2 в полза на жълто-черните. 20-ина минути след края на двубоя неколцина фенове на Черно море изчакаха Никола Спасов на излизане от стадиона и разгневено търсеха обяснения за причините за загубата.

В пореден мач варненци записаха слабо първо полувреме, въпреки че започнаха със същата стартова 11-орка, както при победата над "Монтана" в предния кръг с 4-0 като гости. Нямаше изнанада и скорост при атаките на домакините, като пресата и бързото прегрупиране на противника също допринесоха за това. Още в началото на мача Грегъри Нелсън можеше да открие резултата, но Китанов реагира блестящо след удара му. През първата част липсваха шутове и към двете врати, като Черно море се отчете с два на Стенио, а въпреки че гостите стояха добре на терена не можеха да застрашат опасно вратата на съперника. В 37-ата минута Никола Спасов извади Васев и пусна на негово място Живко Петков. Курьор, който игра до тази минута като централен нападател мина на единия фланг, а на другия действаше Педро. На върха на атаката остана Живко Петков.В 42-ата минута „канарчетата” стигнаха до дузпа, след като Кулибали фаулира в наказателното поле Нелсън. Балтанов бе точен от 11-метровия наказателене удар.

В 46-ата минута Никола Спасов реагира като извади централния бранител Кулбали, пусна негово място Вареа и заигра само с трима в защита в лицето на Дани Георгиев, Жиньо и Венков. От тази минута до 73-ата „Черно море” бе пълен господар на терена и заигра далеч по-разнообразно. Варненци започнаха по-често да обстрелват вратата на Голас, но Бурабия, Стенио , Педро и Курьор пропускаха. Все пак в 60-ата минута последният реализира страхотно попадение с удар от въздуха от малък ъгъл след страхотна асистенция на Педро. Това бе 6-о попадение за Матиас в шампионата. Минути след това на два пъти Стенио обстрелва вратата на „канарчетата, но неточно. Радостта на домакините не трая дълго, тъй като при една контраатака в 73-ата минута Кифуети намери нахлуващия на скорост Огнянов, който изведе Нико Варела, за да реализира уругваецът второ попадение, което се оказа и победно. Китанов отклони топката, но все пак тя се оплете в мрежата му.

Инкасираният втори гол разстрои тотално играта на „моряците” и те заложиха на обречени центрирания, които ставаха лесна плячка на централните бранители на „Ботев”. В края на мача гостите можеха да стигнат и до трето попадение при несъсредоточена проява на Дани Георгиев, но резервата Казаков не реализира.

Съставите:

Черно море: Китанов, Венков, Кулибали (Вареа 46), Жиньо, Георгиев, Паланков, Стенио (Райков 77), Бурабия, Педро, Васев (Петков 37), Курьор.

Ботев: Голас, Христов, Златков, Николов, Филипов, Балтанов, Огнянов, Юсеин (Терзиев 67), Кифуети (Казаков), Нелсън, Генов (Варела 52)

След края на срещата треньорът на Черно море Никола Спасов заяви, че е трудно да се коментира след втора поредна загуба у дома. Той изрази неудовлетворението си от факта, че отборът не имал и нужната доза късмет след изравнителното попадение да реализира второ такова, при положение, че не се е виждал как „Ботев” ще успее да вкара ново попадение.

Логично щастлив бе треньорът на Ботев Николай Костов от победата на тима му при неговия дебют, дошла след четери поредни загуби при предходните гостувания. Той коментира, че не се е получил много зрелищен мач и играта в определени моменти е била бе белязана с доста единоборства, но изрази удовлетворанието си от показаната тактическа дисциплина на неговите възпитаници. Според него победата е заслужена, още повече, че е била постигната срещу един много сериозен тим./Дарик Варна