Григор Димитров аут от US Open

Спорт 03.09.2015 11:44

Григор Димитров отпадна от по-нататъшно участие в US Open, след като загуби в пет сета от представителя на Казахстан Михаил Кукушкин.
Гришо успя да се върне в мача, след като губеше с 0-2 сета (3:6, 6:7). В третия сет той излезе пределно мобилизиран, тъй като вече нямаше какво да губи, и направо отвя съперника си - 6:2. В четвъртият сет Кукушкин оказа по-голяма съпротива, но в крайна сметка българинът успя да вземе и него с 6:4, като по този начин изравни резултата - 2-2.
Петият сет се играеше гейм за гейм до 2:2, след което казахът наложи превес и дръпна с 4:2. Григор намали за 3:4, а после и за 4:5, но за повече не му стигнаха силите. Кукушкин спечели сета с 6:4, а с това и това и мача с 3-2. Така Димитров отпадна от по-нататъшно участие в турнира, а Кукушкин продължава в 3-и кръг, където ще срещне победителя от миналата година Марин Чилич. /БГНЕС