Федерер и Мъри продължават във втория кръг на Ю Ес Оупън

Спорт 02.09.2015 11:28

Швейцарецът Роджър Федерер се класира с лекота за втория кръг на откритото първенство по тенис на САЩ, след като се наложи с 6:1, 6:2, 6:2 над аржентинеца Леонардо Майер.

Британецът Анди Мъри пък стартира участието си на турнира със само един загубен сет срещу австралиеца Ник Кириос, който е поставен под номер 37 в света. Мъри спечели със 7:5, 6:3, 4:6, 6:1. Анди Мъри, който все чисти победи над Кириос в последните три мача помежду им, елиминира за трети път през годината своя австралийски опонент от турнири за Големия шлем.

Шотландецът надви Кириос на четвъртфиналите в Австралия, в третия кръг във Франция и още на старта в Съединените щати. Следващият съперник на Мъри в САЩ е левичарят от Франция - Адриан Манарино. "Очаквах труден мач и го получих", заяви 28-годишният Мъри, който заби 18 аса и 46 печеливши удара в противниковото поле.

Роджър Федерер побърза да се скрие от 32-градусовата жега в Ню Йорк, след като не остави шанс на Леонардо Майер и го надви в три сета. Швейцарецът ще играе във втория кръг срещу белгиеца Стив Дарси, който отстрани контузилия се кипърец Маркос Багдатис. "Вчера и днес не бях чак толкова уверен в силите ми, но сега се чувствам отлично.

Приех мача възможно най-сериозно и се справих много добре", заяви Федерер след успеха срещу Майер.
Багдатис спечели първия сет срещу Дарси, но отстъпи в следващите два с болки и в крайна сметка се отказа в четвъртия. Така той стана петият оттеглил се поради контузия тенисист във вторник, докато в понеделник други седем бяха сполетени от същата съдба.
Лейтън Хюит, победител в САЩ от 2001 година, се класира напред след оттегляне на Александър Недовисьов, а Ришар Гаске се възползва напълно от контузията на Танаси Кокинакис.

Австралиецът губеше с 0:2 гейма в петия сет, когато болките не му позволиха да продължи.

В най-интересния мач за деня в Ню Йорк, Жил Симон се раздели с турнира. Поставеният под номер 11 в схемата французин поведе с 6:2, 6:4, 3:0 над Доналд Йънг, но 26-годишният американец направи забележителен обрат и в крайна сметка спечели мача при 6:4, 6:4, 6:4 в последните три сета.

"Бях много близо до победата и всичко зависеше от мен, но в един момент просто спрях да играя и не ми се получаваше абсолютно нищо. Доналд разбра и направи това, от което се нуждаеше за победата. Резултатът от мача е трагичен", каза Симон./pik.bg