Божинов се контузи, но Партизан върви смело напред към Шампионската лига

Спорт 29.07.2015 23:48

Стяуа и Партизан завършиха 1:1 в дербито от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският нападател на "гробарите" Валери Божинов започна като титуляр, но още през първото полувреме се контузи и беше заменен. Въпреки това, неговите съотборници постигнаха резултат, който им дава отлични шансове да стигнат до плейофната фаза на турнира.

Мирослав Вуличевич откри за сърбите в 62-ата минута, но силният натиск на Стяуа доведе до изравнително попадение, отбелязано от Фернандо Варела. В самия край на мача и двата тима пропуснаха чудесни възможности да стигнат до победата.

Другият българин в Партизан - Иван Бандаловски, изобщо не отпътува с тима за Букурещ. Той получи травма в последния двубой от сръбското първенство и треньорското ръководство реши да не рискува здравето му.

Мачът на стадион "Арена Национал" се играе пред празни трибуни заради наказание на Стяуа.

Двата отбора направиха доста зрелищен сблъсък, като всеки от тях може да съжалява за крайния резултат. Преди почивката срещата беше равностойна и дори гостите от Сърбия атакуваха по-опасно. В 10-ата минута Омару центрира остро, но защитник на Стяуа попречи на топката да стигне до свободния Божинов.

Родният нападател действаше много активно, но само след четвърт час игра получи разтежение и трябваше да напусне. На неговото място влезе младият Иван Шапонджич, който веднага започна да тормози бранителите на домакините./пик