Черно море поведе на Рилски спортист в битката за бронза

Спорт 23.05.2015 20:26

Отборът на Черно море Порт Варна направи първа крачка към спечелването на бронзовите медали в Националната баскетболна лига през сезон 2014/15, след като „моряците” се наложиха при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 93:79 и поведоха с 1:0 победи. Следващият двубой е на 26 май (вторник) във Варна, а в серията се играе до две победи от три мача.

Милош Коматина бе над всички в селекцията на гостите – 26 точки и 11 борби, Лени Даниел избухна с 31 точки, а Станимир Маринов добави 12 точки и 5 асистенции за успеха.

Любомир Киров вкара 19 точки за домакините, а Джулиън Норфлийт и Симеон Илиев завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

Старши-треньорът на Рилски спортист Росен Барчовски бе принуден да направи промени в състава си заради отсъствието на Антъни Гуджино Жарко Ракочевич, като титуляри за домакините започнаха Милов и Илиев. Това опредено се отрази негативно на самоковци, които отстъпиха инициативата още от първия съдийски сигнал, а Коматина и Даниел бяха безпощадни и след десет минути Черно море се откъсна напред с двуцифрен аванс – 27:16.

Доминацията на „моряците” продължи с пълна сила и през вторите десет минути, като в среда на частта преднината им достигна до 20 точки – 41:21, като с основна заслуга за отличното представяне на гостите бе Лени Даниел. Все пак, до края на пърото полувреме баскетболистите на Рилецо се съвзеха от удара, а Норфлийт и Илиев успяха да стопят малка част от пасива на тима си – 36:49.

Варненци тръгнаха силно и през второто полувреме и отново възстановиха солидната си преднина – 66:45, като в основата на всичко по-хубаво за гостите бе Коматина. Оттук до края на частта отборът на Черно море не позволи сериозни изненади и преди началото на заключителните десет минути водеше със 72:56.

Пълната доминация и солиден аванс внесоха измамно спокойствие в редиците на „моряците”, а със силен старт на заключителния период и серия от 11:1, Рилски спортист успя да се върне в мача при точно седем минути до края – 67:76. Гостите се събудиха благодарение на Алексиев, а след него Маринов и Великов също се разписаха, а след това гостите не позволиха ново отпускане и се поздравиха с крайния успех – 93:79.

Рилски спортист – Черно море 79:93 (16:27; 20:22; 20:23; 23:21)

Рилски спортист: Норфлийт 14, Илиев 13, Тейлър 12, Зл.Георгиев 11, Милов (Иванов 2, Секулов, Бозов 7, К.Георгиев 1, Киров 19)

Черно море: Бочка, Коматина 26т. и 11б., Даниел 31, Великов 6, Стоянов 4 (Алексиев 7, Цонков 4, Нацкин, Славейков 3, Пейчинов, Пупович, Маринов 2).