Тежък жребий за Григор на „Ролан Гарос”

Спорт 22.05.2015 13:59

Григор Димитров е поставен под №10 в основната схема на тазгодишния Ролан Гарос, а тегленият преди минути жребий в Париж отреди негов съперник в първи кръг да бъде Джак Сок.

Американецът е на 22 години и в момента се намира под №36 в световната ранглиста, а само преди седмица постигна своето рекордно класиране, изкачвайки се до №33. Това ще бъде втори официален мач помежду им, а в първия с победата се поздрави българина след 5-7 6-4 6-3 на четвъртфиналите в Стокхолм през изминалия сезон.

Успее ли да преодолее съпротивата на американеца, то във втори кръг българинът ще се изправи срещу победителя от срещата между Пабло Карено Буста и Виктор Естрея Бургос, а евентуалните му противници в трети кръг са Робредо, Чорич, Куери и квалификант. При евентуално първо достигане до осминафиналите на Ролан Гарос, там Григор може да срещне деветкратния шампион Рафаел Надал.

Жребият не бе особено благоприятен за Краля на клея и го изпрати в частта на световния №1 Новак Джокович, което означава, че двамата големи фаворити за трофея могат да се срещнат на четвъртфиналите. Сърбинът ще започне участието си срещу Ярко Ниеминен, следва мач с Мюлер или Лоренци, в трети кръг може да срещне австралийците Томич и Кокинакис, а на осминафиналите - Андерсън или Гаске.

Рафаел Надал ще стартира похода си към десета титла в Париж срещу представителя на домакините Куентин Алис, а във втори кръг ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Алмагро и Долгополов. В трети испанецът би срещнал Манарино, а преди евентуалното дерби с Джокович ще трябва да премине още през играч от частта на Григор Димитров.

Втората четвъртина от схемата се оглавява от Анди Мъри, който ще започне срещу квалификант, а по пътя си към четвъртфиналите може да срещне още играчи като Поспишил, Кирьос, Изнър, Гофен и Хиралдо. В тази част на схемата попаднаха още Давид Ферер и Марин Чилич, коiто може да се изправят срещу шотландеца в спор за място на полуфиналите.

Томаш Бердих оглавява третата четвъртина от схемата, където още в трети кръг може да срещне Фабио Фонини, а на осминафиналите - Цонга или Колшрайбер. Кей Нишикори също е в тази част и ще започне участието си с Пол-Анри Матьо, а след това евентуалните му съперници по пътя към четвъртфиналите са Белучи, Вердаско и Лопес.

Световният №2 Роджър Федерер е начело на последната четвъртина и на старта ще се изправи срещу играч от квалификациите, а след това срещу победителя от срещата Гранойерс-квалификант. В трети кръг Маестрото би се изправил срещу Карлович, на осминафиналите може да премери сили с Монфис, а сред възможните му противници на четвъртфинал са Вавринка, Симон, Гулбис и Гарсия-Лопес. /tenniskafe.com