Черно море превзе „Лаута”, защитник на варненци напусна със счупена ключица (Видео)

Спорт 24.04.2015 22:01

Отборът на Черно море продължи с отличното си представяне през пролетта и нанесе 16-та загуба на Локомотив Пловдив от началото на сезона. След разгрома с 5:1 в турнира за Купата на България, днес варненци отново надделяха, макар и с далеч по-скромното 1:0. Единствения гол в мача отбеляза Иван Коконов през второто полувреме.

Тежка контузия в заключителните минути на първата част получи защитникът на Черно море Стефан Станчев

Наставникът на Черно море Никола Спасов заложи на доста експериментален състав, имайки предвид редицата контузени играчи, на които не можеше да разчита за днешната среща. Треньорът на гостите трябваше да направи цели осем промени в титулярния си състав в сравнение с последния мач на „моряците“.

Двубоят започна с домакински натиск, като в първите няколко минути, футболистите на Локомотив се настаниха в половината на гостите и успяха да стигнат до няколко поредни статични ситуации пред вратата на Александър Чанович.

Първият точен удар в една от двете врати дойде едва в 22-ата минута. След атака по лявото крило, Здравко Илиев успя да центрира добре топката в наказателното поле, където Мартин Камбуров се пребори за топката и стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

Малко по-късно отново Мартин Камбуров пробва късмета си от пряк свободен удар, но този път не успя да уцели рамката на вратата.

Отговорът на Черно море дойде в 29-ата минута, когато гостите удариха греда. След отлична контраатака Бакари успя да изведе Живко Петков по дясното крило, нападателят напредна добре необезпокояван от никой и стреля по диагонала, но топката се отби в десния страничен стълб.

В самия край на първото полувреме гостите имаха още една добра ситуация, след като левият бек на Локомотив Здравко Илиев игра твърде рисковано и фаулира откъсващия се Стефан Станчев. Нарушението бе на границата на наказателното поле, но главният рефер Ангел Ангелов пожали Илиев и дори не му показа картон. От прекия свободен удар Георги Божилов нямаше късмет и прати топката в стената.

На почивката стана ясно, че Стефан Станчев е получил изключително тежка контузия, чупейки своята ключица. В началото на второто полувреме той бе заменен от Марк Клок.

В началото на втората част домакините отново успяха да упражнят някакъв териториален натиск, но отново без успех. В 55-ата минута Живко Петков имаше уникален шанс да изведе своя тим напред, но след като се измъкна от засадата и остана сам срещу вратаря на домакините, пробва прехвърлящ удар, който обаче не затрудни Скорчев.

Последваха два пропуска за Локомотив, дело на Камбуров и Мартин Сечков, за да дойде 68-ата минута, когато гостите дочакаха своя миг и отбелязаха победния си гол. След дълъг пас от вратаря Илия Николов, който замени контузения Чанович, Живко Петков успя да отклони топката към Коконов, който преодоля Мартин Сечков и след като напредна стреля с десния крак за да прати топката в мрежата за 1:0 в полза на гостите.

До края на мача футболистите на Локомотив Пловдив така и не намериха верния път към вратата на гостите, въпреки създадените няколко добри положения. Спас Делев и Йоан Ласиман.

Така Локомотив Пловдив остава точно над зоната на изпадащите, на шест точки от предпоследния Марек. Черно море пък се изравни със седмия в таблицата Левски, който обаче е и с мач по-малко.

ЛОКО ПД – ЧЕРНО МОРЕ 0:1

Локомотив Пловдив: 12.Теодор Скорчев, 84.Здравко Илиев, 6.Мартин Сечков, 2.Радослав Димитров, 22.Янко Сандански, 21.Бирсент Карагерен, 19.Ванчо Траянов, 89.Йоан Ласиман, 16.Мехди Бурабиа, 7.Спас Делев, 11.Мартин Камбуров

Черно море: 40.Александър Чанович, 91.Живко Атанасов, 6.Кирил Котев, 23.Мамуту Кулибали, 5.Стефан Станчев, 3.Даниел Георгиев, 84.Тодор Паланков, 17.Иван Коконов, 9.Бакари, 11.Живко Петков, 14.Георги Божилов.