Финалът в Дубай е Джокович - Федерер

Спорт 27.02.2015 23:37

Новак Джокович се класира за финала на турнира в Дубай, след като победи Томаш Бердих с 6-0, 5-7, 6-4.

Сърбинът стартира много силно, като в първия сет, продължил едва 23 минути, не даде гейм на съперника си от Чехия. Във втория сет Бердих игра ва банк и след много обрати успя да се върне в мача, изравнявайки резултата. Решителният момент в третия сет бе, когато Джокович направи пробив за 3-2, като оттук нататък не изпусна инициативата. Първият в световната ранглиста спечели сета с 6-4, а с това и мача с 2-1 сета.

На финала Джокович ще срещне Роджър Федерер, който на полуфинала отвя за по-малко от час с с 6-2, 6-1 хърватския тинейджър Борна Корич, отстранил сензационно на четвъртфиналите британеца Анди Мъри. Швейцарецът засипа с похвали младия си съперник: "Помня когато играх за пръв път срещу Андре Агаси. Тогава бях на 17. Страхувах се, че може да загубя, но спечелих 5 мача поред срещу него. Пожелавам на Борна всичко най-хубаво". /БГНЕС