Левски разгроми слаб Хасково

Спорт 27.02.2015 19:11

Отборът на Левски записа успех с 8:0 при домакинството си на Хасково в среща от 20-ия кръг на "А" група, предаде репортер на БГНЕС.

Валери Домовчийски се отчете с два гола днес. Домо откри резултата след само 120 секунди игра, след като оползотвори асистенция на Аниете. В 10-ата минута Либан Абди финтира изигралите безобразен мач защитници на гостите и намери добре Антонио Аниете, който без проблеми прати топката във вратата на Акалски.

Две минути по-късно Мартин Райнов бе близо до това да върне своя отбор в мача, но негов удар попадна в гредата. В 17-ата минута Домовчийски направи резултата класически, като отново с асистенция се отчете Либан Абди. В 23-ата минута Мигел Бедоя също се подигра със защитата на Хасково и след това реализира за 4:0. До края на първата част играчите на Хасково на няколко пъти бяха близо до намаляване на резултата, но бившият играч на ЦСКА Григор Долапчиев нямаше късмет при завършващия удар.

Минута след началото на второто полувреме Божидар Краев също записа името си сред голмайсторите, като това бе негов първи гол в "А" група. Младокът се разписа след подаване на Валери Домовчийски - 5:0.

Новото попълнение на "сините" Емил Нину също откри головата си сметка за Левски. Той направи резултата 6:0 в 64-ата минута. В самия край на мача паднаха още две бързи попадения във вратата на гостите. Първо Антонио Аниете направи резултата 7:0 в 90-ата минута, а в добавеното време Лукаш Гикевич оформи крайното 8:0 с дебютния си гол за тима.

Така Левски почти сигурно си гарантира място в първата шестица, докато Хасково върви уверено към "Б" група. /БГНЕС