Левски и Черно море врътнаха равенство на „Герена”

Спорт 26.02.2015 16:04

Отборите на Левски и Черно море завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двата тима изиграха равностоен мач, който логично завърши с поделени точки. Преди почивката гостите от Варна играха по-организирано и имаха по-чисти положения пред вратата на съперника, но в крайна сметка през първата част гол не падна.

След почивката "сините" се активизираха и застрашиха по-сериозно вратата на Черно море. Така в 65-ата минута Левски стигна до попадение. След една многоходова атака топката стигна до Алекс Боримиров на чиста позиция в наказателното поле и синът на бившия национал откри с удар с левия крак.

Радостта на домакините обаче бе кратка и шест минути по-късно тимът от Варна изравни. При едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Слави Славов, който с удар по земя я прати в мрежата.

Така след поделените точки Левски събра 54 в подреждането, с което се изравни с ЦСКА и Литекс на втората позиция. Тройката е на шест точки от лидера ДИТ Спорт. Черно море пък е на пето място с 49 точки.