Малага шокира Барса на Камп Ноу

Спорт 21.02.2015 19:33

Малага хвърли голямата бомба в 24-ия кръг на Примера. Андалусийците биха Барселона с 1:0 като гости на „Камп Ноу" и удариха здраво рамо на Реал Мадрид в борбата за шампионската титла. Каталунците са на точка зад „кралете", които обаче са и с мач по-малко.

Дните на Луис Енрике начело на Барса пък изглеждат преброени, още повече ако са и верни слуховете за скандали между него и звездата Лео Меси.

Тази вечер каталунците изглеждаха незаинтересовани и беззъби, като положенията пред вратата на гостите бяха много малко. Така след 11 поредни победи във всички турнири, „блаугранас" най-после записаха поражение.

Мачът започна ужасно за Барса. Камени изпълни един аут, а топката стигна до последния в защитата на домакините Алвеш. Той се опита да върне към браво, но го направи изключително левашки. Хуанми догони топката и я вкара във вратата за 0:1.

Това сякаш втрещи Барса и играчите на домакините не излязоха от шока през цялото първо полувреме, което сигурно бе едно най-слабото им за целия сезон.

В 33-ата мин. пък Орта можеше да вкара и втори гол за Малага, но Браво успя да спаси тима си.

След почивката Барса така и не успя да упражни наистина здрав натиск. Меси, Неймар и Суарес явно бяха дружно в „отпуск" и така и не направиха нищо, за да променят нещата на терена.

Специално аржентинецът имаше много слаб ден, с което отново се доказа тезата, че когато той е слаб, слаб е и целият тим.

За вторите 45 минути положенията пред Камени де факто липсваха, като се изключи едно подаване към Пике в последните секунди, който обаче не успя да отклони топката с глава и вратарят я улови.

Така Барса сякаш се отдалечава от титлата, която вече е малко по-близо до големия враг Реал.