Спартак загуби от Балчик в последната си контрола

Спорт 21.02.2015 17:58

Отборът на Спартак 1918 загуби с 1:2 от третодивизионния Черноморец (Балчик) в контролна среща, играна в Албена. Спарингът бе последен за варненци преди старта на сезона в Б група. Попаденията за балчиклии бяха дело на Севдалин Стайков и Ахмед Хикмет, а „соколите” върнаха едно попадение в последната минута.

След нулево първо полувреме втората част започна по-динамично и в 55-ата минута тимът от Балчик успя да поведе в резултата. След добра атака на Черноморец топката бе избита от голлинията в корнер. При последвалото центриране Севдалин Стайков се оказа на точното място и успя да реализира за 1:0. Малко след това Ахмед Хикмет покачи на 2:0, а в самия край на срещата грешка в защита позволи на спартаклии да намалят резултата. Защитник от Балчик върна топката към вратаря доста слабо, а нападател на Спартак успя да я пресече и реализира за крайното 1:2.

По време на зимната подготовка варненци изиграха четири контроли, като записаха два успеха и две загуби. Победите бяха постигнати над Динамо-Ауто (Молдова) с 2:0 и над Черноморец (Бургас) с 2:1. Спартаклии паднаха с 2:3 от Калиакра и с 1:2 от Черноморец (Балчик).

Следващата събота (28 февруари) от 14 часа, Спартак 1918 приема Банско в първи мач от пролетния полусезон в Б група.