Европейски шампион по муай тай е Спортист на Варна за септември (снимки)

Спорт 23.10.2014 12:50

Двама представители на бойните спортове станаха призьори в анкетата „Спортист на Варна” за месец септември 2014. Състезателят по муай тай Стоян Копривленски бе обявен за №1 на Варна. Той стана европейски шампион на първенството в Румъния в категория до 71 килограма. Копривленски е състезател на СК ТИМ с главен треньор Красимир Димов.

Кристиян Георгиев, също състезател по муай тай и също европейски шампион от Румъния, спечели онлайн гласуването с 42,14%. Той е възпитаник на СК Дарзалас.

За №1 на варненското спортно училище за месец септември категорично бе избрана Радина Филипова от клуб ЧАР-ДКС. Тя е национална състезателка по художествена гимнастика с треньор Филипа Филипова. Радина стана 7-ма отборно на световното първенство.

За отбор на септември бе определен СК Варна за хора с увреждания. По-скоро призът се присъжда на отбора по баскетбол за хора в инвалидни колички. Представителите на този тим спечелиха бронзовия медал от 3-я международен турнир, провел се във Варна.