Черно море разгроми Берое с 4:0, Китанов със съмнения за счупен крак

Спорт 19.10.2014 19:07

Черно море категорично надигра Берое и успя да вкара само четири гола. Домакините започнаха настървено мача, като схемата на игра на варненци шокира зрителите на стадион „Тича“. Никола Спасов излезе само с трима защитници, петима халфа и двама нападатели. Като че ли тази промяна изненада и гостите от Стара Загора, които така и не успяха да се противопоставят.

В 21-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Бекир Расим беше изведен от Миро Манолов срещу Макенджиев, но беше повален от Иво Иванов в наказателното поле. Зад топката застана Манолов и не сбърка за 1:0, като записа и първия си гол за Черно море през настоящото първенство.

В 36-ата минута игралия отлично Матиа ознаменува добрата си игра с гол. Той беше изведен от Бекир Расим, някъде около дузпата се завъртя, с този финт елиминира вратаря Макенджиев и покачи на 2:0. Три минути по-късно при изпълнение на ъглов удар Берое възможност да се върнат в мача, като се получи разбъркване в наказателното поле на моряците, Елиаш стреля леко, топката се удари в гредата и Кирил Котев успя да изчисти преди Венци Христов да нанесе решителен удар.

След почивката ситуацията на терена не се промени и в 65-ата минута влезлия преди минути Живко Петков се възползва по най-добрия начин от центриране на Симеон Райков и от 5 м разстреля Макенджиев за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Симеон Райков. Той беше изведен чудесно от Матиа, навлезе отдясно в наказателното поле на Берое и с техничен удар прехвърли вратаря за 4:0.

даденото от съдията продължение Крис Гади се сблъска с вратаря на Черно море Георги Китанов и при този сблъсък Китанов беше откаран с линейка в Спешна помощ. Съмненията бяха за счупен крак и логично съдията Станислав Ставров вдигна на Гади червен картон. Варненци вече бяха извършили трите си смени и на вратата застана централния нападател Миро Манолов. Въпреки че пази само две минути Манолов успя да отрази опасен удар на Венци Христов от пряк свободен удар, а също и да пресече центриране на Елиаш, като по този начин успя да запази суха мрежата на отбора си.

Черно море - Берое 4:0