Спартак 1918 с десета загуба. Варненци обърнати за 10 минути в Мездра

Спорт 18.10.2014 19:12

Спартак 1918 записа 10-та загуба в "Б" група, след като отстъпи с 1:2 при гостуването на си на Локомотив (Мездра).

Домакините имаха три голови ситуации пред вратата на варненци преди почивката. В 38-та минута Цветков стреля опасно от малък ъгъл, но Димитров спаси. Малко след това Мишев шутира от 20 метра, но топката мина над вратата. В 43-та минута Цветков намери Петков около точката на дузпата, но той стреля слабо в ръцете на вратаря. През второто полувреме В 48-та минута Цветков стреля, но топката мина над вратата на гостите. След почивката домакините продължават да имат сериозна инициатива и да търсят гола. Спартаковци са се прибрали отзад и чакат своите шансове на контраатака. В 63-та минута варненци поведоха в резултата. Тодор Вълчанов нахлу по десния фланг и центрира към Огнян Стефанов, който с глава вкара в мрежата. В 75-та минута обаче тимът от Мездра изравни. Цветков центрира от фаул и Иван Цветанов, оставен непокрит, с глава вкара от два метра на празна врата. Три минути по-късно Николай Чипев можеше да даде отново аванс на гостите, като се откъсна сам срещу Иванов, но стражът спаси удара му. Домакините стигнаха до пълен обрат в 85-та минута, когато Борислав Балджийски изпълни перфектно пряк свободен удар от около 18 метра разстояние.

Локомотив - Спартак 1918 2:1

0:1 – Огнян Стефанов (63)
1:1 – Иван Цветанов (75)
2:1 – Борислав Балджийски (85)

Локомотив: Иван Иванов, Петър Василев, Георги Павлов (66, Паргов), Стоян Георгиев, Георги Василев (62, Димов), Ивайло Цветанов, Николай Цветков, Тодор Чаворски, Борислав Балджийски (ж.к), Иван Мишев, Борис Петков (48, Ганчев)

Спартак 1918: Филип Димитров, Тодор Маринчев, Роналд Донев, Радомир Тодоров, Славомир Събков, Николай Чипев, Красимир Илиев, Диян Малчев (65, Огнян Стефанов), Никола Радулович, Пламен Иванов (68, Евтим Димитров), Станиимр Димитров

Съдия: Никола Атанасов