Григор Димитров сломи Вердаско на старта в Пекин

Спорт 29.09.2014 17:39

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа трудна победа на старта на турнира China Open в Пекин. В среща от първи кръг хасковлията надви с 2:1 сета Фернандо Вердаско, в отделните части 6:1, 3:6, 6:3.

Началото на двубоя далеч не вещаеше подобно драматично развитие. Гришо започна на много високи обороти и спечели първия сет с 6:1 за около 20 минутки игра. През втората част обаче левичарят от Испания подобри играта си и започна да притиска подаването на Димитров. В шестия гейм Вердаско осъществи пробив и поведе с 4:2.

Ответният гейм се оказа ключов за изхода на сета, защото в него Григор Димитров пропусна 5 точки за светкавично връщане на пробива. Това се оказа фатално за българина, който отстъпи във втората част с 3:6.

Изключително равностоен бе двубоят и в решителния трети сет. Още в началния гейм на Гришо му се наложи да отразява два последователни брейк-пойнта, но в този момент на помощ дойде първият сервис, който измъкна българина от напрегнатата ситуация.

Изходът на сета и мача се реши с пробив на Григор Димитров за 4:2, след което българинът нямаше проблеми да приключи срещата.

Съперникът на Димитров във втори кръг ще стане ясен утре от двубоя Жулиен Бенето (Франция) - Пабло Андухар (Испания). Това означава, че Григор ще се върне отново на корта в сряда. За нашето момче това бе първи двубой от US Open насам, където той достигна до четвърти кръг. /topsport.bg